2014 Kürk Modelleri – Kürk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Öncelikle seçeceğiniz kürkü hangi sıklıkla giyeceğinize karar verin. Örneğin kuzu, rakun, kunduz gibi kürkler çok dayanıklıyken, tavşan ve benzeri hayvanların kürkleri daha az dayanıklıdır. Kürk giyiminde ince ve zarif bir görünüm arzu edilir. Tilki ve çakal kürkleri çok kaliteli ve canlıdır ancak fazla uzun saçlar size ekstradan ağır bir görünüm verebilir. Zarif bir görünüm için uzun saçlı hanımlara kunduz ve samur gibi kısa tüylü kürkler tavsiye edilir. Kürk seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de kürkün ne kadar sıklıkta ve ne kadar sürede kullanılacağıdır. Örneğin tilki kürkü zaman içinde renk değişikliğine uğrar ve tüylerini yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Ayrıca yumuşak ve parlaklığıyla bilinen tavşan kürkü zaman içinde parlaklığını kaybetmeye ve rengi değişmeye başlar. Kürk seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da uzunluktur. Uzun bir kürk olağanüstü bir görünüme sahiptir. Ancak uzun kürk kir toplama ve alt kısmından aşınma gibi dezavantajları da beraberinde getirecektir. Kısa bir hem kot pantolon hem de elbiselerle birlikte harika görünecektir.

2014 kurk modelleri

Alerjilerinizi de unutmayın. Köpeğe alerjiniz mi var? Eğer öyleyse herhangi bir tilki kürkü satın alamazsınız. Tilki, köpek ailesi içinde olduğundan köpeğe alerjisi olan bireylerin tilki kürkünden de etkilendiği görülmüştür. Daha hassas ve alerjik bir yapınız varsa en doğru tercih samur kürkü olacaktır. Samur, hayvanlara karşı alerjisi olan kişiler için sorun teşkil etmeyen kısa ve kaliteli tüylere sahiptir.

Tercih ettiğiniz astar rengini seçin. Renk seçiminiz kullanım alışkanlığınıza göre yapılmalıdır. Çoğu insan beyaz, parlak ve gösterişli olmasını tercih eder. Görünüm, koku ve rengini koruması için kürkünüzü yılda en az iki defa temizlemelisiniz. Ancak hiçbir astar kürk takılıyken temizlenmez. Zamanla astarda oluşacak lekelerden şikayet etmek istemiyorsanız lekelerin gizlenmesi için koyu renk bir astar tercih etmelisiniz. Sonuç olarak günlük kullanım için koyu renk, özel günler için ise açık renk astar önerilir.

Kürk renginizi seçin. Benzer bir anlayış bu seçimde de geçerlidir. Eğer kürkünüzü yılda bir kez giyecekseniz beyaz bir seçim oldukça şık ve zarif bir görünüş katacaktır. Ancak, sık sık giyecekseniz koyu renk bir kürk seçimi sizin için uygun olacaktır.

One thought on “2014 Kürk Modelleri – Kürk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

  1. Pingback: Kürk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *